מה אסור לעשות בפתיחת חשבון בנק בחו"ל

| מאת: עורך דין GBO

ישראלים רבים שוקלים לפתוח חשבון בנק בחו"ל לצורך פעילותם העסקית והפרטית. בדרך כלל, אנשים פותחים חשבונות בנק בחו"ל ממגוון סיבות - עסקיות ופרטיות. בעבר ניתן היה לפתוח חשבון בנק בחו"ל בקלות יחסית וההקפדה על נושאים שקשורים להלבנת הון הייתה נמוכה אבל כיום המצב שונה בתכלית.
בשנים האחרונות ובייחוד בשנה האחרונה עם פרוץ המשבר הכלכלי בעולם, בנקים ברחבי העולם נתונים תחת פיקוח הדוק של רשויות למניעת הלבנת הון בכל העולם. המיקרה המפורסם ביותר קהתרחש בתחילת שנה שעברה, כאשר רשויות המס האמריקאיות האשימו את בנק ubs ועובדיו בארה"ב בהלבנת הון עבור לקוחותיהם ובעברות של מס הכנסה ואי דיווח. הבנק שילם קנס עתק של כ 780 מיליון דולר ומסר רשימה מצומצמת של לקוחות הבנק לרשויות האמריקאיות.
גופי אכיפה ואירגונים בכל העולם מפעילים לחץ כבד ביותר על שוויץ, לוקסמבורג, ליכטינשטיין, סינגפור ותחומי שיפוט נוספים בנושאי דיווח והלבנת הון. שינוי מדיניות בנושאים של הלבנת הון ואי דיווח טלטה את עולם הבנקאות הפרטית והמסחרית וכיום ישנו דגש מיוחד בנושאים הללו.
בעקבות השינויים העולם הבנקאות, ישנם גם שינוים במדיניות הבנקים ללקוחות חדשים וללקוחות קיימים.
בבואנו לפתוח חשבון בנק חדש בחו"ל, בין אם בשוויץ, קפריסין או בכל מקום אחר אנו עוברים תהליכים של בדיקה ואישור מצד הבנק, לכן, על מנת שהחשבון יפתח במהירות וללא בעיות, צריכים להיות מודעים לשינויים הבאים במדיניות הבנקים:
   

  • חשיפה מלאה - הבנק רוצה לדעת מי אתה ובמה אתה עוסק. אל תסתיר מהבנק אינפורמציה אישית בפתיחת החשבון - הם בודקים את מה שאתה מוסר ויכולים לעכב את פתיחת החשבון. מסור כמה שיותר פרטים ואמור את האמת. 
  • מקור הכספים - אחד הנושאים הכי מהותיים כיום. הבנקים ירצו לדעת מה מקור הכסף שיכנס לחשבונך וברוב המקרים הם יכולים לדרוש לראות חוזים והסכמים שמוכיחים את מקור הכסף. אם אתה מתכנן לשלוח לחשבון כספים ממקורות שונים ללא מסמכים או הסברים הגיוניים - קח בחשבון שהבנק יכול לעכב את העברת הכסף ובמקרים מסויים אפילו לא לאשר את קבלת הכסף ושליחתו חזרה למקום שמימנו נשלח. אף בנק לא יקח על עצמו את האחריות של הלבנת הון וכסף, בנקים יכולים לאבד את הרישיון שלהם ולקבל כנסות אדירים אם הם מואשמים או נחשדים בהלבנת הון (בדומה לפרשות של בנק הפועלים ודיסקונט בניו-יורק).
  • תחום עיסוקך או עיסוק החברה - ישנם בנקים שלא יפתחו חשבון בנק לחברה או פרטיים שמקור הכסף שלהם נובע מהימורים אופליין ואונליין. ישנם תחומים נוספים שנמצאים בהגדרת סיכון בראי הבנקים כגון פורקס, משחקים אונליין ועוד. אם לא תגיד את האמת בפתיחת החשבון והבנק יעלה על זה לאחר שיפתח החשבון , החשבון עלול להיות מוקפא עד בירור העניין ואתה לא תוכל לעשות דבר וכמובן לא לבטל את ההקפאה. ניתן להקים חברה בחו"ל לצורך פתיחת חשבון הבנק.
  • מה תיהיה אופי הפעילות שלך? אם אתה פותח חשבון בנק על שם חברה, קח בחשבון שלא כל הבנקים פותחים חשבונות בנק מסחריים. הדבר בולט בשוויץ. רוב הבנקים בשוויץ הינם בנקים לבנקאות פרטית שלא מקיימים פעילות מסחרית. אם תגיד לבנק שלא יהיה בכלל פעילות מסחרית ולאחר שהחשבון יפתח, תתחיל כן לבצע פעילויות מסחריות כמו העברות וקבלות של כספים וכדומה, הבנק עלול לסרב לזה ולבקש ממך לסגור את החשבון.

חשוף את כל המידע לבנק על הפעילות העסקית שלך ועל עצמך - אל תשקר לבנק. הבנקים משתמשים במערכות מידע מאוד מתוחכמות (וגם עושים עליך גוגל...) לכן כל מידע שאתה מוסר - היה בטוח שהבנק בודק את אמיתות המידע.   משרד ג'י.בי.או שירותים פיננסיים בינלאומיים בע"מ מומחה בפתיחת חשבון בנק בחו"ל במגוון מדינות ובמגוון בנקים. בעזרת מערכת הקשרים שפיתחנו, אנו נדאג להתאים את פרופיל הפעילות העסקית והפרטית שלכם למדינה הנבחרת ולבנק המתאים ביותר עבורכם ונדאג להעמיד לרשותכם את מגוון הקשרים שפיתחנו לפעילותכם העסקית במדינה.


 

תגובות
אין תגובות למאמר
מתמחה בדיני חברות, זכויות יוצרים , חוזים, ייעוץ בינלאומי ועוד...
מתמחה באלימות, דיני משמעת, דוחות משטרה, דיני תעבורה ועוד...
אגודות שיתופיות (1)
אזרחי (25)
אימוץ (1)
אלימות (7)
אפוטרופסות (1)
אפוסטיל (1)
ביטוח לאומי (25)
גירושין (26)
גישור (4)
דוחות משטרה
דיני בוררות
דיני בידור ותקשורת
דיני ביטוח (4)
דיני בנקאות (24)
דיני זקנה
דיני חברות (32)
דיני ירושה (34)
דיני מחשוב (2)
דיני מיסים (190)
דיני משכנתאות (2)
דיני משמעת
דיני משפחה (44)
דיני נזיקין (12)
דיני עבודה (23)
דיני פנסיה (2)
דיני צבא (2)
דיני רשויות מקומיות (1)
דיני תעבורה (16)
הוצאה לפועל (11)
זכויות יוצרים (2)
חוות דעת רפואית (1)
חוזים (8)
חלוקת רכוש (3)
חנינות
חקיקה (1)
חקירות בינלאומיות (1)
חקירות פרטיות
טוען רבני (5)
ייעוץ ביטחוני
ייעוץ בינלאומי (16)
ייעוץ שוטף
ייצוג חברות
יישוב מחלוקות
כונס נכסים (2)
כללי (77)
לשון הרע (1)
מזונות (4)
מיסוי מקרקעין (11)
מס הכנסה (9)
מע"מ (2)
מעמד אישי (8)
מקרקעין (24)
משמורת ילדים (1)
משפחות שכולות
משפט חוקתי
משפט מינהלי (1)
משפט מסחרי (2)
משרד חקירות (1)
נוטריונים (8)
נזיקין (5)
נישואים אזרחיים (2)
נכי צה"ל ומערכת הביטחון (1)
נפגעי שואה (1)
סימני מסחר
סמכות בינלאומית (1)
עבודות שירות
עבירות ביטוח
עבירות מין (2)
עבירות צווארון לבן
עבירות רכוש
עבירות תנועה
עובדים זרים (4)
עורך דין אזרחי
עורכי דין כללי (3)
עורכי דין פלילי (20)
עיזבונות (3)
ערעורים
פטנטים (7)
פלילי (99)
פסילת רישיון (1)
פשיטת רגל (4)
קטינים
קניין רוחני (4)
רישום חברות (3)
רשלנות רפואית (13)
שוק ההון (5)
שירותים משפטיים (10)
שלום בית
שרות רפואי (4)
תאונות אישיות (1)
תאונות דרכים (19)
תאונות עבודה (3)
תאונות תלמידים
תביעות כספיות (4)
תכנון ובניה (3)
תצהירים
קישורים מומלצים: