סוגי ביטוחים נפוצים

| מאת: עורך דין ירון כהןעולם הביטוח הוא רחב ביותר וכולל בתוכו ביטוחים רבים מסוגים שונים לחלוטין. כולנו נתקלים בביטוחים רבים מידי יום אך לפעמים ביטוחים אילו אינם מובנים וכך יוצא שחוסר הבנתנו בביטוח המסוים גורם לזה שנשלם מחיר גבוה יותר או נרכוש ביטוח או כיסוי שאנו לא זקוקים לו.

בכתבה זו נכיר ונאפיין כמה סוגי ביטוח נפוצים שכל אחד נתקל בהם בחיי היומיום.

ביטוח רכב - אולי הביטוח הידוע מכולם והנפוץ מכולם. כל מי שמחזיק כל י רכב כל שהו חייב בביטוח. כלי הרכב יכול להיות קטנוע, משאית, רכב פרטי, אוטובוס וכדומה. הביטוח הראשון שכל אחד חייב לרכוש הוא ביטוח חובה. ביטוח החובה מגן עלינו בפני פגיעות פיזיות בנו, ביושבי הרכב ובצד ג\'. המדינה מחייבת כל מי שבעלים על רכב לרכוש ביטוח זה. המחירים לביטוח רכב פרטי נעים סביב 1400 שח (נכון לאמצע 2011).
ביטח החובה אינו מגן עלינו בפני נזקים כלכלים לכלי הרכב שלנו או של אחרים. הביטוחים הנוספים שמגנים עלינו בפני פגיעה כלכלית הם ביטוח מקיף - כשמו כן הוא -הוא מקיף את הגנת הפיצוי לצד ג\', לגבינו (לגבי הרכוש שלנו שנפגע- כלי הרכב).  לדוגמא - אם נגנב לך הרכב או שהרכב נפגע בתאונה או נשרף או כל פגיעה אחרת שמצוינת בפוליסת הביטוח - אתה תקבל את מלוא ערך הרכב. אם אין לך ביטוח מקיף - לא תקבל מאומה וזה אומר פגיעה כלכלית קשה בשווי הרכב שנהרס. מומלץ לערוך השוואת מחירי ביטוח רכב טרם רכישת הביטוח

ביטוח נסיעות לחו"ל - ביטוח זה מגן עלינו ומכסה אותנו בגין הוצאות רפואיות בחו"ל במקרה פגיעה ונדרש פעילות רפואית, הצלה, חילוץ וכדומה. טיפולים רפואיים בחו"ל יקרים. הרבה יותר יקרים מטיפולים בישראל מאחר ובישראל אתה מכוסה על ידי קופות החולים, ביטוחים פרטיים וביטוח לאומי. כל בדיקת רופא, אשפוז, הליך רפואי כל שהו, תרופות וכדומה עולה כסף רב. בדרך כלל כשאנו בחו"ל, אנו נוטים לקחת סיכונים גדולים יותר רק מעצם היותנו נמצאים במדינה שבה החוקים שונים, לדוגמא חוקי הנהיגה. הנהיגה בצד ימין שבכביש מעלה באחוזים רבים את האפשרות לתאונה בכלי רכב כי אנו שפוט לא רגילים לזה.
אם אתה טס לחו"ל ואין לך ביטוח רפואי לחו"ל - כך בחשבון שאם יקרה לך משו, אפילו דבר קטן ופעוט, יש סיכוי שתצטרך להוציא כסף רב. יש מקרים בהם נפגע מטייל והעלות הכוללת של הטיפול יכולה להגיע בקלות למאות אלפי ש"ח - חילוץ אוויר, ניתוחים מורכבים, בדיקות יקרות, ימי אשפוז וכדומה. . דוגמא טובה לביטוח נסיעות ידוע ומכר הוא הראל ביטוח לחו"ל - מדובר על ביטוח נסיעות המכסה כיסויים רבים ובין השאר מיועד לתרמילאים הטיילים זמן ארוך וצריכים ביטוח שיכסה אותם גם בגין חילוץ.

 ביטוח בריאות פרטי מעניק לנו הגנה בגין פעולות רפואיות שאינן מכוסות בסל הבריאות כגון השתלות שונות בחו"ל ושירותי רפואה פרטיים כגון ביקור רופא בבית, תרופות יקרות וכדומה. ביטוח רפואי יכול להירכש באופן פרטי ומונפק על ידי חברות הביטוח השונות. אם אתה בעל משפחה עם ילדים, מומלץ לרכוש ביטוח בריאות עבור כל המשפחה מאחר והשירותים שתקבל, בייחוד עם יש לך ילדים, שווים כל שקל מהפרמיה שאתה משלם. כשילדך יהיה חולה ולא תוכל לצאת מהבית לצורך בקידת רופא - תוכל להזמין רופא שיגיע לביתך - וזה נחשב לכיסוי הפשוט ביותר. כיסוי בגין ניתוחים והשתלות  - העלויות של ניתוחים מורכבים והשתלות מיוחדות שאינם בסל הבריאות יכולות להגיע למאות אלפי דולרים. לא אחת, משפחות שלא רכשו ביטוח רפואי פרטי נאלצו למכור את ביתם או לגייס תרומות כי לא היה להם ביטוח רפואי.

תגובות
אין תגובות למאמר
מתמחה בביטוח לאומי, נזיקין, רשלנות רפואית, תאונות דרכים ועוד...
מתמחה באפוטרופסות, דיני בידור ותקשורת, אימוץ, אגודות שיתופיות ועוד...
אגודות שיתופיות (1)
אזרחי (25)
אימוץ (1)
אלימות (7)
אפוטרופסות (1)
אפוסטיל (1)
ביטוח לאומי (25)
גירושין (26)
גישור (4)
דוחות משטרה
דיני בוררות
דיני בידור ותקשורת
דיני ביטוח (4)
דיני בנקאות (24)
דיני זקנה
דיני חברות (32)
דיני ירושה (34)
דיני מחשוב (2)
דיני מיסים (190)
דיני משכנתאות (2)
דיני משמעת
דיני משפחה (44)
דיני נזיקין (12)
דיני עבודה (23)
דיני פנסיה (2)
דיני צבא (2)
דיני רשויות מקומיות (1)
דיני תעבורה (16)
הוצאה לפועל (11)
זכויות יוצרים (2)
חוות דעת רפואית (1)
חוזים (8)
חלוקת רכוש (3)
חנינות
חקיקה (1)
חקירות בינלאומיות (1)
חקירות פרטיות
טוען רבני (5)
ייעוץ ביטחוני
ייעוץ בינלאומי (16)
ייעוץ שוטף
ייצוג חברות
יישוב מחלוקות
כונס נכסים (2)
כללי (77)
לשון הרע (1)
מזונות (4)
מיסוי מקרקעין (11)
מס הכנסה (9)
מע"מ (2)
מעמד אישי (8)
מקרקעין (24)
משמורת ילדים (1)
משפחות שכולות
משפט חוקתי
משפט מינהלי (1)
משפט מסחרי (2)
משרד חקירות (1)
נוטריונים (8)
נזיקין (5)
נישואים אזרחיים (2)
נכי צה"ל ומערכת הביטחון
נפגעי שואה (1)
סימני מסחר
סמכות בינלאומית (1)
עבודות שירות
עבירות ביטוח
עבירות מין (2)
עבירות צווארון לבן
עבירות רכוש
עבירות תנועה
עובדים זרים (4)
עורך דין אזרחי
עורכי דין כללי (3)
עורכי דין פלילי (20)
עיזבונות (3)
ערעורים
פטנטים (7)
פלילי (99)
פסילת רישיון (1)
פשיטת רגל (4)
קטינים
קניין רוחני (4)
רישום חברות (3)
רשלנות רפואית (13)
שוק ההון (5)
שירותים משפטיים (10)
שלום בית
שרות רפואי (4)
תאונות אישיות (1)
תאונות דרכים (19)
תאונות עבודה (3)
תאונות תלמידים
תביעות כספיות (4)
תכנון ובניה (3)
תצהירים
קישורים מומלצים: