כתבות | דיני משפחה

המשתמע בתהליך גישור בגירושין עבור הילדים

| מאת: עורך דין יואב תם

גישור נכון בעת גירושין  יוצר קרקע פורייה להמשך גידול הילדים, במסגרת משפחתית נורמטיבית, ומשמש בסיס הכרחי עליו יוכלו הילדים לגדול עם מינימום משקעים ומקסימום ביטחון עצמי

 

מאת: יואב תם  

                                                                                

אנשים הבוחרים להיפרד ולפרק את תא משפחתם אשר יצרו בעמל רב, נתקלים לא פעם בקשיים, כיצד לפרק את ה"חבילה"? האם אתן ביטוי לאגו ו"אפול" לתוך מלחמות ומאבקים? או אתאפק וארסן את רגשותיי, קשים ומתוחים ככל שיהיו, כדי לשמור על "צלם הורה" ועל הדמות לחיקויי ובכך אקטוף את הפירות אח"כ. אלו שאלות אשר תשובותיהן תלויות באופיו של האדם.

 

הליך של גישור יכול לספק פתרונות גמישים ויצירתיים שמערכת המשפט כמערכת נוקשה מטבעה חסרה בהם. לדוגמה, כאשר קיים וויכוח בין שניים על אחיזה בתפוז, זה אומר שלי וזה אומר שלי. בשעה ששופט מחליט באפן שרירותי (משיקולי ייעול המערכת) שהתפוז שיך לאחד ואנו שייך לאחר, יכול המגשר לבחון תחילה את צרכיו של כל צד ולגלות שאולי אחד מעוניין בקליפה להכנת ריבה והאחר בכלל חפץ במיץ לשתיה. כך, תפטר המחלוקת לשביעות רצון הצדדים ללא תחושה של וויתור או הפסד אלה להיפך - זה נהנה וזה לא חסר!

 

הגישור הינו "הליך תומך תקשורת" -  כלי אנושי וחברתי ממדרגה ראשונה והמתובל בהרבה חכמת חיים, ממקד לחשיבה עצמאית בתהליך שנעשה מתוך בחירה ורצון חופשי. כמובן שאת התהליך מלווה אדם שלישי ניטרלי המסייע לצדדים להגיע לעמק השווה. הצדדים לגישור שוטפים פעילים הלוקחים אחריות על התהליך ותוצאותיו, ובכך מאחים את הקשר בניהם, מה שיוצר מחויבות להסכמות אליהם יגיעו.

 

גישור נכון, קודם כל יוצר קרקע פורייה להמשך גידול הילדים במסגרת משפחתית נורמטיבית ולכיבוד הורים, הוא גם משמש בסיס הכרחי עליו יוכלו הילדים לגדול עם מינימום משקעים ומקסימום ביטחון עצמי, מאחר והילדים תמיד נקשרים ללב הסכסוך, למרות שהם אינם צד לו ומאידך כופים עליהם שינוי בחיים וזה יוצר עבורם עומס רגשי אדיר ובעל השפעות ארוכות תווך.  

 

ילדים אמורים לגדול עם שני ההורים ולכן הם צריכים אותם באופן שווה בחייהם! זה מה שמקנה להם את היציבות והביטחון. ואם כך הדבר, אין מקום להתנצחות בין בני הזוג ובטח לא בהגדרה של מי מהם יותר טוב בגידול הילדים, הבנתם וצרכיהם.

עליכם כהורים המחליטים לקחת אחריות ולהוביל את התא המשפחתי גם במשבר זה ,מוטלת האחריות לספר לילדים על כוונתכם להיפרד ולהשתדל לעשות את זה ביום החופשי שלהם, כמובן שיש לספר להם יחד, חשוב לא להטיח האשמות כלפי בן הזוג ולא ליצור תחושה של "הורה טוב" ו"הורה רע".להיות איתם ביום הזה במלוא מובן המילה, לענות על שאלות שמציקות להם או על אי וודאות שצפה בקווים כלליים, להסביר שזו לא אשמתם, תמיד להגיד שאתם אוהבים אותם וכי זו פרידה בין ההורים ולא פרידה בין ההורים לילדים. רצוי גם לספר להם בקווים כלליים על השינויים שעשויים לחול עליהם כתוצאה מהפרידה.

 

תהליך הפרידה כואב ככל שיהיה ,מאחר שנעשה מתוך רצון והבנה ,תורם תרומה שאין לה שיעור לבשלות הצדדים כאדם וכהורים ועל כך שמורה לכם ההורים, הזכות לקצור את הפירות בטווח הארוך ביחסיכם עם ילדיהם.

תהליך הגירושין שונה ממקרה למקרה, לעיתים אורך בין 3 שבועות ל- 3 חודשים ויכול להגיע גם ל-3 שנים, אך הדברים יבואו על מקומם, לכן קחו נשימה עמוקה והירגעו ככל יכולתכם. תנו לשלבי הגירושין שהם כעס, תסכול, עצב  והקבלה לעבור עפ"י סדר ובאופן טבעי - יגעתם ומצאתם תאמינו.

תגובות
1.
האם כל זה שווה?
אבי 29.01.09 (18:25)
מתמחה בביטוח לאומי, דיני נזיקין, דיני ירושה, דיני משפחה ועוד...
מתמחה באפוטרופסות, דיני בוררות, גישור, גירושין ועוד...
אגודות שיתופיות (1)
אזרחי (25)
אימוץ (1)
אלימות (7)
אפוטרופסות (1)
אפוסטיל (1)
ביטוח לאומי (25)
גירושין (26)
גישור (4)
דוחות משטרה
דיני בוררות
דיני בידור ותקשורת
דיני ביטוח (4)
דיני בנקאות (24)
דיני זקנה
דיני חברות (32)
דיני ירושה (34)
דיני מחשוב (2)
דיני מיסים (190)
דיני משכנתאות (2)
דיני משמעת
דיני משפחה (44)
דיני נזיקין (12)
דיני עבודה (23)
דיני פנסיה (2)
דיני צבא (2)
דיני רשויות מקומיות (1)
דיני תעבורה (16)
הוצאה לפועל (11)
זכויות יוצרים (2)
חוות דעת רפואית (1)
חוזים (8)
חלוקת רכוש (3)
חנינות
חקיקה (1)
חקירות בינלאומיות (1)
חקירות פרטיות
טוען רבני (5)
ייעוץ ביטחוני
ייעוץ בינלאומי (16)
ייעוץ שוטף
ייצוג חברות
יישוב מחלוקות
כונס נכסים (2)
כללי (77)
לשון הרע (1)
מזונות (4)
מיסוי מקרקעין (11)
מס הכנסה (9)
מע"מ (2)
מעמד אישי (8)
מקרקעין (24)
משמורת ילדים (1)
משפחות שכולות
משפט חוקתי
משפט מינהלי (1)
משפט מסחרי (2)
משרד חקירות (1)
נוטריונים (8)
נזיקין (5)
נישואים אזרחיים (2)
נכי צה"ל ומערכת הביטחון
נפגעי שואה (1)
סימני מסחר
סמכות בינלאומית (1)
עבודות שירות
עבירות ביטוח
עבירות מין (2)
עבירות צווארון לבן
עבירות רכוש
עבירות תנועה
עובדים זרים (4)
עורך דין אזרחי
עורכי דין כללי (3)
עורכי דין פלילי (20)
עיזבונות (3)
ערעורים
פטנטים (7)
פלילי (99)
פסילת רישיון (1)
פשיטת רגל (4)
קטינים
קניין רוחני (4)
רישום חברות (3)
רשלנות רפואית (13)
שוק ההון (5)
שירותים משפטיים (10)
שלום בית
שרות רפואי (4)
תאונות אישיות (1)
תאונות דרכים (19)
תאונות עבודה (3)
תאונות תלמידים
תביעות כספיות (4)
תכנון ובניה (3)
תצהירים
קישורים מומלצים: