הקמת אתר אינטרנט בחו"ל

| מאת: עורך דין GBO

המהפכה הדיגיטלית והאינטרנט המהיר הביאו איתם אפשרויות עסקיות לפני עשור נשמעו בגדר חלום רחוק. כיום,כל אחד יכול מכל מקום בעולם לנסות להקים אתר אינטרנט עסקי. הדרך להקמת האתר ארוכה,מייגעת ומורכבת. איך מתקדמים משלב הרעיון המדליק לעסק המייצר מזומנים? ברוב המקרים,שלבי הקמת הפרויקט חופפים אחד את השני אבל כמובן יש שלבים שהם הבסיס לכל פרויקט.    

 

מחקר מתחרים ושוק השלב הראשון הוא ביצוע מחקר מתחרים ולמידת השוק. איסוף מידע ומודיעין יתן לך אומדנים כספיים לגבי הכנסות,רווחים והוצאות. האם יש עוד אתר או רעיון כדוגמת האתר שחשבת עליו? מי הם המתחרים?  איזה מערכות יש להם ? מה רמת ההשקעה ? . סקירה של התחום שלך תתן לך ידע בסיסי ותענה על השאלה האם המשיך או לא להמשיך. כנס לגוגל וחפש ביטויים שקשורים לתחום שלך,לדוגמא אם אתה רוצה להקים אתר שמשווק הימורי ספורט בחו"ל-כנס לגוגל com וחפש ביטויים שקשורים- sport betting ותראה מי המתחרים שלך,רמת האתרים,התחכום וכדומה. בשלב זה אתה יכול להעריך את ההשקעה הנדרשת. זאת אומרת הערכה של מורכבות התחום. בכל מצב, לא מומלץ להיכנס לתחום חדש לך לחלוטין אלא לצרף שותף\\משקיע מהתחום. לדוגמא תחום אתרי הימורים. הקמת קזינו אונליין,ספורט,פוקר וכדומה היא משימה מורכבת ביותר שללא ידע מקדים,רוב הסיכויים שתיכשל ותפסיד כסף רב.


  בנית האתר  אחרי שיקלול כל הנתונים החלטת להמשיך הלאה ושלרעיון יש סיכוי אמיתי להצליח. השלב הבא הוא להתחיל לתכנן את האתר ולבדוק עם חברות לבניית אתרים הערכה לגבי הפרויקט - עלויות,זמנים,מערכת והגדרות כלליות באיפיון. לפני שאתה קובע פגישות עם החברות-כדי שתבוא מוכן ומגובש לגבי הקונספט של האתר,עיצוב ומיבנה כללי. אתה יכול לצייר את המבנה של האתר על נייר או באקסל. נסה לקבל המלצות מחברים לגבי חברה לבניית האתר. הקשר שלך עם החברה שבסופו של דבר תבנה את האתר ימשך לאורך שנים לכן חשוב מאוד לבחור את החברה הנכונה. מה המומחיות של אותה חברה בתחום שלך? מה המומחיות של החברה בseo- חשוב ביותר לבנות את האתר ואת קוד האתר נכון בראיה של מנועי החיפוש. לוחות זמנים? עלויות?  דוגמאות של אתרים דומים? הכר את צוות המפתחים ונסה לשוחח איתם בנפרד-תלמד עד כמה הם מבינים את התחום שלך.

גיוס כסף  

יש לך כבר הערכה של עלות הפרויקט. האם יש לך מספיק כסף להקים את הפרויקט? אם לא, אתה תזדקק למשקיעים שיכניסו כסף ובתמורה יקבלו מניות בחברה שתחזיק את האתר. למי לפנות לגיוס הכסף ? כמה כסף לגייס?לפי איזה שווי? בשלב זה תצטרך לשקול להקים חברה בארץ או חברה בחו"ל. רוב אתרי האינטרנט שפונים לחו"ל,ז"א שהלקוחות,ספקים,גולשים נמצאים בחו"ל מקימים את החברה בחו"ל.בנוסף,ישנם סוגי עיסוק שבארץ הם לא חוקיים לדוגמא הימורים אבל יש מדינות בחו"ל שהם חוקיים לכן לא תקים את החברה בארץ אלא בחו"ל.  

 

הקמת חברה וחשבון בנק בחו"ל וגיוס כסף

הגעת למסקנה שאין לך מספיק כסף להרים את הפרוייקט והחלטת לגייס כסף מחברים ומשפחה. מי שמשקיע כסף צריך לקבל מניות בחברה לכן לפני חתימות חוזים לביצוע עבודה והתחלת הפעילות הרשמית צריך לחשוב על הקמת החברה הזרה ופתיחת חשבון בנק בחו"ל לחברה.קפריסין,הונג קונג ו bvi הם אופציות שכיחות למדינות בהן מקימים את החברה. הקמת החברה בחו"ל ופתיחת חשבון בנק בחו"ל - לפני חתימה על הסכמים עם בניית האתר,עיצוב,ספקים ,לקוחות חובה להקים את החבה שתהווה את הבסיס המשפטי לפרוייקט. היכן להקים את החברה והיכן לפתוח את חשבון הבנק? הקמת החברה היא עניין מורכב ומדוייק. האם תיזדקק לשירותי נאמנות?

ישנם מקרים שאתה לא תרצה ששמך יופיע כבעלי החברה ולכן ניתן להיעזר בשרותי נאמנות שיחזיקו עבורך את מניות החברה ויהיו דירקטורים בחברה. לא ניתן לדלג על שלב זה. אומנם עלות הקמת החברה וחשבון הבנק יכול להגיע לכמה אלפי דולרים אבל אין לך ברירה.ברור שאם לא תעשה כך עכשיו,בשלב מאוחר יותר תקים את האופרציה ויהיה לך הרבה יותר קשה להעביר את הכל משמך הפרטי לחברה ולחשבון הבנק של החברה. עשה זאת בשלב הראשון,עבוד מסודר מהיום הראשון וחסוך אי נעימויות וכאב ראש בעתיד (תביעות,אחריות,שת"פ ועוד). בשלב הקמת החברה נרשמים המשקיעים שלך ואתה כבעלי מניות בחברה,ז"א של משקיע מקבל מניות לפי היחס שקבעת איתם-בהתאם לכמות הכסף שהשקיע ולתרומה שלו בחברה.

לאחר הקמת החברה ופתיחת חשבון הבנק,כל המשקיעים מזרים את הכסף שהתחייבו לגביו.


 התחלה רשמית לפרויקט  

אחרי פגישות עם חברות לבניית אתרים,אתה יכול להעריך מה תהייה העלות של בניית המערכת וזו העלות המרכזית של הפרויקט. קח בחשבון עלויות נלוות של דומיין,הוסטינג,תכנים,תרגומים,אימג\'ים והקמת המיבנה המשפטי\\תפעולי של החברה,משכורות ועוד.

שלב איפיון האתר
שלב חשוב שעל פיו יבנה האתר ומערכת הניהול. מומלץ להשקיע זמן וכסף ולשבת עם צוות המפתחים ולתכנן את האתר על הנייר. האיפיון מקיף את כל האתר- היררכיה,דפים,תוספות,הגדרות ועוד.

  יש לחברה כסף בבנק ואפשר להתחיל לעבוד. בכתבות הבאות נדון איך מתקדמים הלאה -דומיין,אירוח,תוכן,מדיה,עיצוב, seo,שיווק והתחלת הפעילות של האתר.

gbo שירותים פיננסים בינלאומים מתמחה בהקמת מבני פעילות לחברות אינטרנט וסטארט-אפים בחו"ל- הקמת חברה בחו"ל ופתיחת חשבון בנק על שם החברה בחו"ל.
www.global-banking-offshore.co.il

תגובות
אין תגובות למאמר
מתמחה באזרחי, דיני מיסים, דיני עבודה, דיני נזיקין ועוד...
מתמחה באפוטרופסות, ביטוח לאומי, אזרחי, גישור ועוד...
אגודות שיתופיות (1)
אזרחי (25)
אימוץ (1)
אלימות (7)
אפוטרופסות (1)
אפוסטיל (1)
ביטוח לאומי (25)
גירושין (26)
גישור (4)
דוחות משטרה
דיני בוררות
דיני בידור ותקשורת
דיני ביטוח (4)
דיני בנקאות (24)
דיני זקנה
דיני חברות (32)
דיני ירושה (34)
דיני מחשוב (2)
דיני מיסים (190)
דיני משכנתאות (2)
דיני משמעת
דיני משפחה (44)
דיני נזיקין (12)
דיני עבודה (23)
דיני פנסיה (2)
דיני צבא (2)
דיני רשויות מקומיות (1)
דיני תעבורה (16)
הוצאה לפועל (11)
זכויות יוצרים (2)
חוות דעת רפואית (1)
חוזים (8)
חלוקת רכוש (3)
חנינות
חקיקה (1)
חקירות בינלאומיות (1)
חקירות פרטיות
טוען רבני (5)
ייעוץ ביטחוני
ייעוץ בינלאומי (16)
ייעוץ שוטף
ייצוג חברות
יישוב מחלוקות
כונס נכסים (2)
כללי (77)
לשון הרע (1)
מזונות (4)
מיסוי מקרקעין (11)
מס הכנסה (9)
מע"מ (2)
מעמד אישי (8)
מקרקעין (24)
משמורת ילדים (1)
משפחות שכולות
משפט חוקתי
משפט מינהלי (1)
משפט מסחרי (2)
משרד חקירות (1)
נוטריונים (8)
נזיקין (5)
נישואים אזרחיים (2)
נכי צה"ל ומערכת הביטחון (1)
נפגעי שואה (1)
סימני מסחר
סמכות בינלאומית (1)
עבודות שירות
עבירות ביטוח
עבירות מין (2)
עבירות צווארון לבן
עבירות רכוש
עבירות תנועה
עובדים זרים (4)
עורך דין אזרחי
עורכי דין כללי (3)
עורכי דין פלילי (20)
עיזבונות (3)
ערעורים
פטנטים (7)
פלילי (99)
פסילת רישיון (1)
פשיטת רגל (4)
קטינים
קניין רוחני (4)
רישום חברות (3)
רשלנות רפואית (13)
שוק ההון (5)
שירותים משפטיים (10)
שלום בית
שרות רפואי (4)
תאונות אישיות (1)
תאונות דרכים (19)
תאונות עבודה (3)
תאונות תלמידים
תביעות כספיות (4)
תכנון ובניה (3)
תצהירים
קישורים מומלצים: