תרגום תמצית רישום משרד הפנים לנישואים אזרחיים - תרגום נוטריוני עם אפוסטיל

| מאת: עורך דין לענייני משפחה - נוטריון בכפר סבא - הרשליקוביץ

זוגות רבים בישראל מעוניינים להנשא באמצעות נישואין אזרחיים, החלטה העשויה לנבוע מסיבות שונות.

חלק מהזוגות יבחרו בנישואים אזרחיים עקב היותם זוג מעורב - בני זוג שאינם בני אותם דת, יהודי ונוצריה, יהודיה ונוצרי קתולי וכיו"ב, עובדה המונעת מהם להנשא בישראל באמצעות הרבנות.

זוגות אחרים, יעדיפו נישואים אזרחיים מסיבה אידיאולוגית, עקב תפיסה ליברלית ורצון לקיים טקס נישואין מודרני לפי בחירתם, מבלי להיות כפופים לטקסים דתיים מסורתיים ומבלי לעבור דרך הרבנות.

חשוב לדעת, כי החוק בישראל אינו מאפשר עריכת נישואים אזרחיים בארץ, וזוגות הבוחרים באפשרות להנשא בנישואין אזרחיים חייבים לעשות זאת במדינות אחרות, בהן הדבר חוקי. נישואים אזרחיים חוקיים במדינות כמו קפריסין, גיאורגיה, צ'כיה, דנמרק ועוד, כשדנמרק הפכה לאחרונה ליעד נישואין פופולארי במיוחד עקב היותם של נישואים חד מיניים חוקיים במדינה זו.

 

המדינות השונות דורשות לצורך הוכחת רווקות הנדרשת לנישואין (סטטוס רווק/ה, גרוש/ה או אלמן/ה), תעודה שהופקה על ידי משרד הפנים בישראל הנקראת: תמצית רישום, שבה מצויינים פרטים אישיים של בן הזוג המעוניין להנשא, שם, תעודת זהות, כתובת, מצב אישי ועוד נתונים נוספים.

 

לצורך שימוש במסמך בנישואין אזרחיים בחו"ל נדרש תרגום נוטריוני של תמצית רישום, על מנת שהמסמך יהיה ערוך בשפה המוכרת לרשויות במדינה בה נערכים הנישואים האזרחיים וכן, על מנת לתת תוקף רשמי לתמצית הרישום באמצעות חותם הנוטריון, שמהווה בעצם גורם רשמי מטעם המדינה הרשאי לאשר את נכונות התרגום באנגלית או בספרדית בהשוואה למקור המסמך הכתוב בעברית.

 

על מנת שהתרגום הנוטריוני יהיה תקין וקביל וכדי למנוע בעיות ברישום הנישואין בחו"ל, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נוטריון מתרגם רשמי, כלומר: עורך דין נוטריון שגם מתרגם בעצמו את תמצית הרישום (לא באמצעות שירותי עזר חיצוניים לתרגום) וגם מספק אישור נכונות תרגום נוטריוני לתרגום שהוא עצמו ביצע. 

 

משרד עו"ד לענייני משפחה ונוטריון בכפר סבא גבריאל הרשליקוביץ, מספק שירותי תרגום נוטריוני של תמצית רישום ושל כל מסמך רשמי אחר באנגלית, עברית, ספרדית, באופן התואם את הדרישות הרשמיות המחמירות והקפדניות ביותר של הרשויות בישראל ובעולם.

 

המשרד גובה תשלום עבור האישור הנוטריוני של תמצית הרישום בלבד ואינו גובה תשלום נוסף בגין תרגום תמצית הרישום, כך שהמחיר עבור התרגום הנוטריוני הינו מחיר המינימום הקבוע בחוק ובו בזמן, התרגום הנוטריוני הניתן הינו מקצועי ואיכותי. לתרגום נוטריוני של תמצית הרישום תוך זמן קצר, צרו קשר עם המשרד בטלפון: 077-5600237 או שלחו הודעה באמצעות הקישור: https://wa.me/972775600237

 

בנוסף לחותם הנוטריון, נדרשת חותמת אפוסטיל על התרגום הנוטריוני של תמצית הרישום, במידה ותמצית הרישום מיועדת לשימוש במדינות החתומות על אמנת האג. חותמת אפוסטיל על אישור נכונות תרגום נוטריוני מהווה אישור רשמי מטעם המדינה לכך שהנוטריון אשר חתם ואישר את התרגום הנוטריוני הינו נוטריון מוסמך ומורשה מטעם רשויות המדינה.

 

חותמת אפוסטיל על גבי מסמך רשמי שאושר ונחתם על ידי נוטריון, ניתן לקבל בכל בית משפט שלום או מחוזי בשעות הקבלה של פקיד האפוסטיל בבית המשפט. שעות הקבלה של בתי המשפט לאישור אפוסטיל הינן בדרך כלל בימים א-ה בין השעות 8:30 - 13:30 למעט ערבי חג, חגים וימי שבתון.

 

בנוסף לתמצית הרישום, בכפוף לדרישות של המדינות השונות לצרכי רישום נישואין, ייתכן ויידרשו מסמכים נוספים.

מומלץ לפנות באמצעות מייל לרשם הנישואין במדינה בה תרצו להנשא ולקבל ממנו מראש את הרשימה המלאה של המסמכים הנדרשים לרישום הנישואים.

לפני הנישואין, מומלץ ליצור קשר עם עו"ד לענייני משפחה ולהתייעץ בנוגע לשמירת נכסים שנצברו עד למועד הנישואין באמצעות הסכם ממון. למידע נוסף ולתיאום פגישת ייעוץ בנושא עריכת הסכם ממון טרם נישואין או לאחר נישואין, ניתן ליצור קשר עם משרדנו, בטלפון: 077-5600237.

תגובות
אין תגובות למאמר
מתמחה באפוטרופסות, אימוץ, אלימות, גירושין ועוד...
מתמחה באפוסטיל, אזרחי, דיני ירושה, ייעוץ בינלאומי ועוד...
אגודות שיתופיות (1)
אזרחי (25)
אימוץ (1)
אלימות (7)
אפוטרופסות (1)
אפוסטיל (1)
ביטוח לאומי (25)
גירושין (26)
גישור (4)
דוחות משטרה
דיני בוררות
דיני בידור ותקשורת
דיני ביטוח (4)
דיני בנקאות (24)
דיני זקנה
דיני חברות (32)
דיני ירושה (34)
דיני מחשוב (2)
דיני מיסים (190)
דיני משכנתאות (2)
דיני משמעת
דיני משפחה (44)
דיני נזיקין (12)
דיני עבודה (23)
דיני פנסיה (2)
דיני צבא (2)
דיני רשויות מקומיות (1)
דיני תעבורה (16)
הוצאה לפועל (11)
זכויות יוצרים (2)
חוות דעת רפואית (1)
חוזים (8)
חלוקת רכוש (3)
חנינות
חקיקה (1)
חקירות בינלאומיות (1)
חקירות פרטיות
טוען רבני (5)
ייעוץ ביטחוני
ייעוץ בינלאומי (16)
ייעוץ שוטף
ייצוג חברות
יישוב מחלוקות
כונס נכסים (2)
כללי (77)
לשון הרע (1)
מזונות (4)
מיסוי מקרקעין (11)
מס הכנסה (9)
מע"מ (2)
מעמד אישי (8)
מקרקעין (24)
משמורת ילדים (1)
משפחות שכולות
משפט חוקתי
משפט מינהלי (1)
משפט מסחרי (2)
משרד חקירות (1)
נוטריונים (8)
נזיקין (5)
נישואים אזרחיים (2)
נכי צה"ל ומערכת הביטחון (1)
נפגעי שואה (1)
סימני מסחר
סמכות בינלאומית (1)
עבודות שירות
עבירות ביטוח
עבירות מין (2)
עבירות צווארון לבן
עבירות רכוש
עבירות תנועה
עובדים זרים (4)
עורך דין אזרחי
עורכי דין כללי (3)
עורכי דין פלילי (20)
עיזבונות (3)
ערעורים
פטנטים (7)
פלילי (99)
פסילת רישיון (1)
פשיטת רגל (4)
קטינים
קניין רוחני (4)
רישום חברות (3)
רשלנות רפואית (13)
שוק ההון (5)
שירותים משפטיים (10)
שלום בית
שרות רפואי (4)
תאונות אישיות (1)
תאונות דרכים (19)
תאונות עבודה (3)
תאונות תלמידים
תביעות כספיות (4)
תכנון ובניה (3)
תצהירים
קישורים מומלצים: