כתבות | גירושין

אני רוצה להתגרש יפה - איך אפשר?

| מאת: עורך דין אפרת אביב

כולנו רוצים להתגרש "יפה" - כלומר במהירות, ביעילות ולמעשה גם לחסוך בעלויות כספיות, בכעסים ובעוגמת הנפש שלרוב נלווית להליכי גירושין. אך נשאלת השאלה, איך אפשר להתגרש יפה? איך אפשר לגרום לכך שהליך הגירושין אכן יתנהל ביעילות ובמהירות וכן בצורה יפה, הגונה ומכבדת? אנו סבורים כי אפשר להתגרש יפה ולכן חיברנו את המאמר שלהלן, שבו נציג מספר עצות כיצד לעשות זאת: 

לפנות להליך גישור:
ניתן לפנות לבית דין רבני בתביעת גירושין ובמקביל לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בתביעה למשמורת ילדים, הסדרי ראיה, מזונות וחלוקת רכוש בין בני זוג. אך אפשר גם אחרת. ניתן לנהל שיג ושיח עם בן או בת הזוג לצורך הגעה להסכם גירושין. הסכם גירושין הוא הסכם בין בני הזוג, אשר במסגרתו הם יכולים להכריע ולהסדיר בינם את כלל נושאי הגירושין. למשל: הם יכולים להסכים על הגירושין ואז אין צורך לנהל תביעת גירושין. הם יכולים להחליט מה יהיה גובה דמי המזונות.


בנוסף, הם יכולים להכריע מי יהיה ההורה המשמורן ומה יהיו הסדרי הראיה של ההורה השני (אגב - הם גם יכולים להסכים על משמורת משותפת). הם יכולים גם להסכים על אופן חלוקת הרכוש המשותף של בני הזוג. אם בני זוג לא מצליחים להגיע לפשרה לבדם או באמצעות עורכי דינם, אזי הם יכולים לפנות להליך גישור. הליך גישור נערך בפני מגשר שתפקידו להביא את בני הזוג לידי הסכמה והסכם גירושין. במידה ובני הזוג יצליחו להגיע להסכם גירושין (לבדם או בעזרת מגשר גירושין), הם יוכלו לחסוך לעצמם עוגמת נפש רבה שנלווית להליך הגירושין ובוודאי גם כספים רבים. 

 

לקבל ייעוץ משפטי:

אתם רוצים להתגרש יפה? מצוין. אבל גם כאשר רוצים להתגרש יפה, לכבד את בן או בת הזוג ולייעל את ההליכים, כדאי לעשות כל זאת מעמדה של כוח ולא של בורות. לכן, אם החלטתם שאתם רוצים להתגרש יפה, כדאי מאוד לפנות בהקדם לייעוץ משפטי מעו"ד משפחה מיומן ובעל ניסיון. עליכם לדעת מהן הזכויות שלכם בכל תחומי הגירושין וכן מה הדין בכל הנוגע לגירושין בישראל. לשם כך, חשוב מאוד להיות מלווה ע"י עורך דין גירושין, כלומר, לפנות לייעוץ משפטי ולו ראשוני. 


לנהוג באדיבות והגינות:

מניסיוננו בתור עורכי דין גירושין, אנו לא פעם נתקלים בבני זוג ש"שוכחים" כי הם מתגרשים מבן או בת הזוג שלהם ולא מאויב. לצערנו, במסגרת הליך הגירושין, הכעסים והקנאה נוסקים. כתוצאה מכך, גם הרצון לעשות "דווקא" ו-"להראות לו או לה", הופכים להיות עניין שבשגרה.


מדובר בטעות קשה. אתם לא מתגרשים מאויב, אלא מאדם שעמו התחתנתם, ככל הנראה מאהבה, אדם שאותו בחרתם כבחיר ליבכם. לכן, גם במהלך הגירושין, עדיף לא לשכוח זאת ולכן כדאי לנהוג עם בן או בת הזוג בהגינות ובאדיבות, כיאה לאופן שבו אנו היינו רוצים שאדם קרוב (בוודאי אבי או אם ילדינו) ינהגו עמנו. 


כבדו את ההליך:
 
הליך גירושין הוא "הליך" וכמו כל הליך ותהליך, גם סופו להסתיים. לכן, גם אם קשה לכם וגם אם עייפתם וקצתם בהליך המשפטי, במסמכים, בניירת ובחוסר הוודאות, אנו ממליצים לכם לא לשכוח כי מדובר בהליך שבסוף יסתיים. כאשר הוא יסתיים, תהיו חופשיים להתחיל בחיים חדשים וטובים יותר. 


לא להזניח את הילדים:
אחת התופעות שבהן אנו נתקלים במסגרת עבודתנו כעו"ד משפחה, היא כי הורים המצויים בהליך גירושין, מזניחים את הקשר עם הילדים שלהם. ההזנחה המתוארת לא באה לידי ביטוי בנסיבות שחלילה מצדיקות את הוצאת הילדים מהבית, אלא מדובר בהזנחה אישית ורגשית. ישנם הורים שבעיצומו של הליך הגירושין, פחות מתייחסים לילדיהם, מבלים איתם פחות זמן ועוד.

אנו סבורים כי מדובר בטעות. קחו בחשבון שהילדים סובלים אף יותר מההורים בהליך הגירושין. בשל נפשם הרכה וחוסר ניסיונם, הליכי גירושין לא פעם מסבים לנזקים קשים לילדים, אשר בבת אחת נפרדים מתא משפחתי חם ומגונן. לכן, אל תזניחו בשום אופן את הקשר עם הילדים שלכם.

 

חייכו - הכל לטובה:

גם אם קשה לכם ואין ספק שהליך הגירושין הוא הליך קשה - אם אתם רוצים להתגרש יפה, אז כדאי שתזכרו מהי מטרת הגירושין שלכם. אתם מתגרשים כי אתם רוצים חיים טובים יותר, זוגיות טובה יותר והעצמה אישית גבוהה יותר. אל תשכחו זאת.     

תגובות
1.
הילדים הכי חשובים (ל"ת)
נטע רון 19.07.20 (18:18)
מתמחה באזרחי, דיני בוררות, אפוטרופסות, גירושין ועוד...
מתמחה בגישור, גירושין, דיני ירושה, דיני משפחה ועוד...
אגודות שיתופיות (1)
אזרחי (25)
אימוץ (1)
אלימות (7)
אפוטרופסות (1)
אפוסטיל (1)
ביטוח לאומי (25)
גירושין (26)
גישור (4)
דוחות משטרה
דיני בוררות
דיני בידור ותקשורת
דיני ביטוח (4)
דיני בנקאות (24)
דיני זקנה
דיני חברות (32)
דיני ירושה (34)
דיני מחשוב (2)
דיני מיסים (190)
דיני משכנתאות (2)
דיני משמעת
דיני משפחה (44)
דיני נזיקין (12)
דיני עבודה (23)
דיני פנסיה (2)
דיני צבא (2)
דיני רשויות מקומיות (1)
דיני תעבורה (16)
הוצאה לפועל (11)
זכויות יוצרים (2)
חוות דעת רפואית (1)
חוזים (8)
חלוקת רכוש (3)
חנינות
חקיקה (1)
חקירות בינלאומיות (1)
חקירות פרטיות
טוען רבני (5)
ייעוץ ביטחוני
ייעוץ בינלאומי (16)
ייעוץ שוטף
ייצוג חברות
יישוב מחלוקות
כונס נכסים (2)
כללי (77)
לשון הרע (1)
מזונות (4)
מיסוי מקרקעין (11)
מס הכנסה (9)
מע"מ (2)
מעמד אישי (8)
מקרקעין (24)
משמורת ילדים (1)
משפחות שכולות
משפט חוקתי
משפט מינהלי (1)
משפט מסחרי (2)
משרד חקירות (1)
נוטריונים (8)
נזיקין (5)
נישואים אזרחיים (2)
נכי צה"ל ומערכת הביטחון (1)
נפגעי שואה (1)
סימני מסחר
סמכות בינלאומית (1)
עבודות שירות
עבירות ביטוח
עבירות מין (2)
עבירות צווארון לבן
עבירות רכוש
עבירות תנועה
עובדים זרים (4)
עורך דין אזרחי
עורכי דין כללי (3)
עורכי דין פלילי (20)
עיזבונות (3)
ערעורים
פטנטים (7)
פלילי (99)
פסילת רישיון (1)
פשיטת רגל (4)
קטינים
קניין רוחני (4)
רישום חברות (3)
רשלנות רפואית (13)
שוק ההון (5)
שירותים משפטיים (10)
שלום בית
שרות רפואי (4)
תאונות אישיות (1)
תאונות דרכים (19)
תאונות עבודה (3)
תאונות תלמידים
תביעות כספיות (4)
תכנון ובניה (3)
תצהירים
קישורים מומלצים: