כתבות | שוק ההון

איך ניתן לשמור על סודיות בפעילותך הבנקאית והעסקית בחו"ל ?

| מאת: עורך דין GBOישנם מקרים רבים שאנשי עסקים הפעילים בחו"ל יעדיפו לשמור על אנונימיות ועל סודיות בפעילותם העיסקית והפיננסית.

ענפי פעילות רבים כגון ענף היהלומים, אינטרנט, מסחר בינלאומי, שירותים וכדומה מאופיינים ,בין השאר, בדיסקרטיות רבה ובשמירת סודיות גבוהה. בעלי המיזם יעדיפו ברוב המקרים לשמור על זהותם ולא לחשוף את עצמם לגורמים רבים.

 

מהם המקרים בהם נעדיף חשבון בנק דיסקרטי בחו"ל?

  • קשרים עסקיים עם מדינות שלישראל אין קשרים עימן, לדוגמה מדינות ערב. יתכן ויש לך ספקים או לקוחות במדינות ערב ואתה נתקל בקשיים להעביר כסף ולקבל כסף. הבנקים בישראל ובמדינות היעד חוסמים קבלה\\שליחה של כסף מתוקף חוקי המדינה. במקרים מסוימים, איש הקשר שלכם במדינה היעד מעדיף שלא שיידעו שהוא עושה עסקים עם ישראלים.
  • אתה רוצה לשמור על דיסקרטיות בפעילותך הבנקאית ואתה לא רוצה שבארץ יידעו את היקף פעילותיך ומהיכן מגיע כסף ולאן אתה מעביר כסף. ישראל מדינה קטנה וכולם מכירים את כולם וזה כולל גם בנקאים ואנשים שיש להם גישה למידע הפיננסי שלך.
  • פעילות באינטרנט עם גורמים רבים בכל העולם - לדוגמא חברות המפעילות אתרי אפיליאייט או אתרים שמשווקים שירותים ומוצרים. ברוב המקרים בעלי המיזם יעדיפו להתנהל דרך חברה וברוב המקרים גם משתמשים בשרותי נאמנות.
  • הלקוחות שלך דורשים שמירת סודיות קפדנית ומוחלטת.
  • פיזור נכסים והקטנת סיכון. לא שמים את הביצים בסל אחד ולכן פתיחת חשבון בנק בחו"ל והעברת חלק מההון שלך מחוץ לישראל מקטינה את הסיכון, גם של הבנק וגם של המדינה. ישנם בנקים בחו"ל, בעיקר בשוויץ, שנקראים גם בנקים פרטיים. בנקים אילו מתמחים בתיקי השקעות מגוונים ברמות סיכון שונות ,בבנקאות פרטית וחלקם נחשבים ליציבים ביותר.
  • סיבות שונות ומגוונות כגון ירושה. ישנם מקרים שאנשים מקבלים ירושות גדולות בחו"ל, בעיקר בבנקים בשוויץ. כספי הירושה נמצאים בחשבון בנק בשוויץ ועוברים לידי היורשים, אותם יורשים לא רוצים שידעו על כך בארץ והם רוצים להמשיך ולנהל אורח חיים ישראלי ורגיל לדוגמה, הילדים יעשו בגרויות, צבא, אוניברסיטה ולא רוצים שיהיו פרזיטים. רק בחשבון בנק בחו"ל ניתן לשמור על כך בסוד. בארץ זה היה מתגלה מהר.
  • מטרות של תכנון מס לגיטימי. אין הכוונה להסתרת פרטיך לעניין חבות המס שלך או הסתרת מידע מרשויות המס בארץ.

 * ע"פ שיטת המס הנהוגה בארץ שידוע כשיטה הפרסונלית, כל אזרח ישראלי, לא משנה היכן הוא גר, חייב להצהיר על הכנסותיו למס הכנסה בארץ. כמובן שיש סייגים רבים לעניין זה והבחנות לגבי איך מגדירים אזרח חייב במס וחברה חייבת במס.

 

איך ניתן לשמור על פרטיך האישיים?

 

אחת הדרכים הטובות ביותר היא הקמת חברה בחו"ל או חברת אופשור באחד מתחומי השיפוט המוכרים כגון bvi, קפריסין,פנמה, הונג קונג וכדומה ופתיחת חשבון בנק בחו"ל על שם החברה בשוויץ, קפריסין, הונג קונג, אנגליה ועוד. במצב זה השם היחידי שמופיע על העברות כספיות\\חוזים והסכמים זה שם החברה ולא השם שלך כי אתה לא בעל חשבון הבנק (אתה הנהנה בחשבון הבנק) אלא החברה ובעצם נטרלנו את החשיפה של בעלי החברה. הדבר תלוי גם בהגדרות בעלי התפקידים בחברה כגון מי יהיו הדירקטורים - דירקטורים נאמנים או אתה? מי יחזיק את מניות החברה ומי יהיה רשום ברשם החברות המקומי.

איך זה מתבצע?

כשפותחים חשבון בנק על שם החברה בחו"ל, בעלי החברה אינם מופיעים בשם החשבון וכל העברה/קבלה של כסף לחשבון היא רק על שם החברה. כמו כן, כל מסמך רשמי שקשור לחשבון - דוחות פעילות, מכתבים, פנקסי צ\'קים וכרטיסי אשראי מגיע על שם החברה.

 

יתרונות לפתיחת חברה וחשבון בנק בחו"ל

מיסוי - הקמת חברה בחו"ל מאפשרת לך להפחית את חבות המס. ברוב תחומי השיפוט הרלבנטיים אין מס על עסקי חברה שמקור הכנסתן מחוץ למדינה.  ע"פ החוק בהכללה, כל אזרח ישראלי חייב בדיווח למס הכנסה על הכנסות בארץ ובחו"ל.

חיסיון - במרבית תחומי השיפוט בעולם יש חיסיון מלא על בעלי מניות ודירקטורים בחברות המוקמות בתחומן, כלומר, אין חשיפה של האנשים העומדים מאחורי החברה.

נאמנים - ניתן למנות לחברה נאמנים שיחזקו עבורך את המניות ודירקטורים ממונים. במצב זה שמך לא יופיע ברשם החברות המקומי אלא שם הנאמנים.

פשטות -  תחומי השיפוט מאפשרים הקמה ותחזוקה של חברות בצורה ברורה ופשוטה, בלי בירוקרטיה מסובכת ומעצבנת.

הגנה משפטית - לתחומי שיפוט רבים יש חוקים נוקשים בנוגע להרמת מסך של חברות הרשומות בהן.תהליך הרמת המסך מורכב, ארוך ויקר.

דיווח - רמת האינפורמציה הנדרשת מחברות המוקמות במקלטי מס היא מינימלית.

אנונימיות - אם מדובר על חברה פרטית, ניתן לבצע עסקאות בשמה. בדרך זו ניתן לבצע עסקאות מול לקוחות או ספקים ונותני שירות ללא חשיפת הבעלים בפועל של החברה, שכן על החוזים מופיעה שמה של החברה ולא של הנהנים. עובדה זו מקשה מאוד על מציאת נכסים בבעלותך. העברות כספים יבוצעו מחשבון החברה בלבד.

 

 

משרד ג\'י.בי.או מציע שירותים בתחומים של הקמת חברה בחו"ל, פתיחת חשבון בנק בחו"ל, ניהול הון אישי, יעוץ השקעות פרטי, יעוץ עסקי ועוד. השירותים מוענקים באופן אישי על ידי אנשי מקצוע מנוסים הידועים ברמתם הגבוהה, הן מהבחינה המקצועית והן מהבחינה האישית. המשרד מקיים קשרים שוטפים עם משרדים וגופים מקצועיים נוספים בארץ ובחו"ל. קשרים אלה מאפשרים ביצוע תכנון מס בינלאומי, ליווי הפעילות בחו"ל והתעדכנות בדיני המס החלים במדינות השונות ובכך להעניק לך את הפתרונות הטובים והמגוונים ביותר על מנת שאתה תוכל להינות הן מחסכון מס משמעותי והן דיסקרטיות גבוהה במיוחד.

 

תגובות
אין תגובות למאמר
מתמחה בדיני מיסים, מס הכנסה, עבירות צווארון לבן, עורכי דין פלילי ועוד...
מתמחה באזרחי, גירושין, דיני משכנתאות, דיני בנקאות ועוד...
אגודות שיתופיות (1)
אזרחי (25)
אימוץ (1)
אלימות (7)
אפוטרופסות (1)
אפוסטיל (1)
ביטוח לאומי (25)
גירושין (26)
גישור (4)
דוחות משטרה
דיני בוררות
דיני בידור ותקשורת
דיני ביטוח (4)
דיני בנקאות (24)
דיני זקנה
דיני חברות (32)
דיני ירושה (34)
דיני מחשוב (2)
דיני מיסים (190)
דיני משכנתאות (2)
דיני משמעת
דיני משפחה (44)
דיני נזיקין (12)
דיני עבודה (23)
דיני פנסיה (2)
דיני צבא (2)
דיני רשויות מקומיות (1)
דיני תעבורה (16)
הוצאה לפועל (11)
זכויות יוצרים (2)
חוות דעת רפואית (1)
חוזים (8)
חלוקת רכוש (3)
חנינות
חקיקה (1)
חקירות בינלאומיות (1)
חקירות פרטיות
טוען רבני (5)
ייעוץ ביטחוני
ייעוץ בינלאומי (16)
ייעוץ שוטף
ייצוג חברות
יישוב מחלוקות
כונס נכסים (2)
כללי (77)
לשון הרע (1)
מזונות (4)
מיסוי מקרקעין (11)
מס הכנסה (9)
מע"מ (2)
מעמד אישי (8)
מקרקעין (24)
משמורת ילדים (1)
משפחות שכולות
משפט חוקתי
משפט מינהלי (1)
משפט מסחרי (2)
משרד חקירות (1)
נוטריונים (8)
נזיקין (5)
נישואים אזרחיים (2)
נכי צה"ל ומערכת הביטחון (1)
נפגעי שואה (1)
סימני מסחר
סמכות בינלאומית (1)
עבודות שירות
עבירות ביטוח
עבירות מין (2)
עבירות צווארון לבן
עבירות רכוש
עבירות תנועה
עובדים זרים (4)
עורך דין אזרחי
עורכי דין כללי (3)
עורכי דין פלילי (20)
עיזבונות (3)
ערעורים
פטנטים (7)
פלילי (99)
פסילת רישיון (1)
פשיטת רגל (4)
קטינים
קניין רוחני (4)
רישום חברות (3)
רשלנות רפואית (13)
שוק ההון (5)
שירותים משפטיים (10)
שלום בית
שרות רפואי (4)
תאונות אישיות (1)
תאונות דרכים (19)
תאונות עבודה (3)
תאונות תלמידים
תביעות כספיות (4)
תכנון ובניה (3)
תצהירים
קישורים מומלצים: